KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12689020
nr 1268 9020
Bertil Mauritzon
(1940-2012), Sverige
Etsning, "Berättelse från den fantastiska katedralen". Signerad, daterad -75, numrerad 6/40, ca 54x45 cm
Bertil Mauritzon, svensk grafiker född 1940 i Malmö, död i Malmö 2012.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 augusti 2019
kl 20:12:17
11/8 15:17:14
Bertil Mauritzon
Läs mer om Bertil Mauritzon